Faktai apie Mizarų kraterį

Mizarų kraterio diametras 5 km.

Gylis apie 250 m, nuo Žemės paviršiaus apie 515 m.

Krateris susiformavo prieš 570 mln. metų Kriogeno periode.

Kraterio plotas apie 19 km2, perimetras apie 16 km.

Kraterio teritorijoje trykšta daug šaltinių.

Krateryje ribose jaučiama gravitacinė anomalija.


Mizarų krateris randasi Druskininkų rajone Mizarų kaime.
Kraterio diametras apie 5 km, gylis apie 250 m (nuo Žemės paviršiaus apie 515 m). Krateris susiformavo prieš 570 mln. metų Kriogeno periode. Astroblema randasi po 300 m nuosėdų sluoksnio. Kraterio perimetras apie 16 km, plotas apie 19 km2.

Mizarų meteoritinio kraterio pjūvis

Mizarų meteoritinio kraterio pjūvis


Mizarų krateris buvo aptiktas kartografuojant kristalinio pamato paviršių. Geologų dėmesį atkreipė žiedo pavidalo neigiama, neaiškios prigimties gravitacinė anomalija. Todėl jos viduryje buvo išgręžtas gręžinys, kuris sukėlė dar daugiau klausimų. Pirmiausia kristalinio pamato paviršius pasiektas ne 315 m gylyje, kaip tikėtasi, bet daugiau kaip 200 m giliau. Iš tos įdubos dugno gręžinio iškeltos nepaprastai sutrupintos uolienos – brekčija.


Veprių krateris

Juros periode, prieš 165 milijonus metų šiose vietose žaliavo asiūkliai, paparčiai, ginkmedžiai ir plikasėkliai augalai. Labai tikėtina, kad po pievas ir miškus klaidžiojo dinozaurai. Vyravo šiltas jūrinis klimatas. Žemėje buvo rojus. Tuo metu dabartinės Veprių seniūnijos ...

Veprių kraterio erdvinis vaizdas

Kiti krateriai

Informacija apie kitus kraterius Pabaltyje ir meteoritus Lietuvoje ir informacija apie pačius kraterius ir meteoritus. Žemėje iš viso yra 192 patvirtinti meteoritiniai krateriai.

Visi Žemėje patvirtinti krateriai